Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2016-yil 13-iyundagi qaroriga binoan Tojiboyev Doniyor Dilshodovichga Lingvistika (oʻzbek tili) mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI berildi.
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2007-yil 2-iyuldagi qaroriga binoan Yuldashev Elyor Muxammedovichga Filologiya (adabiyotshunoslik) mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI berildi.
Nizomiy nomidagi Toshkent davlat pedagogika universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2011-yil 8-iyundagi qaroriga binoan Kazakova Gulasal Kuralovnaga Oʻzbek adabiyoti mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI berildi.
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2020-yil 30-iyundagi qaroriga binoan Gulumov Maqsudbek Uktam ogʻliga Lingvistika (oʻzbek tili) mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI va Filolog (tadqiqotchi-pedagog) kvalifikatsiyasi berildi.
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2015- yil 10-iyundagi qaroriga binoan Bekchanova Nazokat Ibadullayevna Filologiya Lingvistika (oʻzbek tili) mutaxassisligi boʻyicha MAGISTR DARAJASI va FILOLOG (Tadqiqotchi-pedagog) kvalifikatsiyasi berildi.
Urganch davlat universiteti Davlat imtihon komissiyasining 1997-yil 1-oktabrdagi qaroriga binoan Abdusharipova Dilorom Xo'sinovnaga o'zbek tili va adabiyoti o'qituvchisi kvalifikatsiyasi berildi
Toshkent davlat Sharqshunoslik universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2023-yil 17-iyundagi qaroriga binoan Rajabova Shaxlo Egambergan qiziga Xalqaro munosabatlar va jahon siyosati mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI va Xalqaro siyosatshunos (tadqiqotchi - pedagog) arab tili bilan kvalifikatsiyasi berildi.
Toshkent shahridagi Webster universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2023-yil 8- avgustdagi qaroriga binoan Atajanova Nazokat Mansur qizi MA TESOL mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR darajasi berildi.
Национальный исследовательский университет "Высшая школа экономики" ning 10-iyun 2023-yildagi qaroriga binoan Yusupova Dilnoza Umarjonovnaga Lingvistika mutaxasisligi bo'yicha MAGISTRLIK DARAJASI va Xorijiy til o'qituvchisi kvalifikatsiyasi berild
Национальный исследовательский университет "Высшая школа экономики" ning 11-iyun 2024-yildagi qaroriga binoan Yangibaeva Iklima Ataxanovnaga Lingvistika mutaxasisligi bo'yicha MAGISTRLIK DARAJASI va Xorijiy til o'qituvchisi kvalifikatsiyasi berildi.
Davlat imtihon komissiyasining 1992-yil 2-iyuldagi qarori bilan Sapaeva Vaziraxonga rus tili va adabiyoti ixtisosligi bo'yicha IMTIYOZLI DIPLOM va rus tili va adabiyoti oʻqituvchisi kvalifikatsiyasi berildi.
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2023-yil 14-iyundagi qaroriga binoan Xodjayeva Shoira Bekbergenovnaga Lingvistika: ingliz tili mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI va Filolog (tadqiqotchi, pedagog) kvalifikatsiyasi berildi
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2023-yil 14-iyundagi qaroriga binoan Sobirova Nilufar Umarovnaga Lingvistika: ingliz tili mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI va Filolog (tadqiqotchi, pedagog) kvalifikatsiyasi berildi
Urganch davlat universiteti attestatsiya komissiyasining 2023-yil 3-iyuldagi qaroriga binoan Xudayarova Gulnoza Alisherovnaga Lingvistika(ingliz tili) mutaxassisligi boʻyicha MAGISTR DARAJASI va filolog( tadqiqodchi, pedagog) kvalifikatsiyasi berildi
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2023-yil 3-iyuldagi qaroriga binoan Yakubova Oybibi Atabekovnaga Lingvistika: ingliz tili mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI va Filolog (tadqiqotchi, pedagog) kvalifikatsiyasi berildi
Niyazmetov Elnur Husin o'g'li Navoiy nomidagi Samarqand davlat universiteti davlat imtixon komissiyasining 1993-yil 19-iyun qarori bilan filolog-o'zbek tili va adabiyoti o'qituvchisi kvaliikatsiyasi berildi
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2024-yil 1-iyuldagi qaroriga binoan Matchanova Mohinur Otabek qizi Lingvistika (ingliz tili) mutaxassisligi bo‘yicha MAGISTR DARAJASI Filolog( tadqiqotchi, pedagog) kvalifikatsiyasi berildi.
Toshkent shahridagi Webster universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2024-yil 3- avgustdagi qaroriga binoan Kurambayeva Malika Ravshanbekovna MA Tesol mutaxassisligi bo’yicha MAGISTR darajasi berildi.
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2023-yil 14-iyundagi qaroriga binoan Sapayeva Zulayxo Sherzodovna Lingvistika (ingliz tili) mutaxassisligi bo‘yicha MAGISTR DARAJASI Filolog( tadqiqotchi, pedagog) kvalifikatsiyasi berildi.
Xorazm davlat pedagogika instituti Davlat imtixon komissiyasining 1994-yil 30-iyun qaroriga bionan Atajanova Aysha Qo'ziboyevnaga O'zbek tili va adabiyoti o'qituvchisi kvalifikatsiyasi berildi
Urganch davlat universiteti Davlat imtihon komissiyasining 1996-yil 26-iyundagi qaroriga binoan Raximova Altin Kadambayevnaga Oʻzbek tili va adabiyoti mutaxassisligi bo'yicha IMTIYOZLI DIPLOM VA Oʻzbek tili va adabiyoti oʻqituvchisi kvalifikatsiyasi berildi
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2020-yil 20-iyundagi qaroriga binoan Atamuratova Nazokat Yaxshimuratovnaga Lingvistika (ingliz tili) mutaxassisligi bo‘yicha MAGISTR DARAJASI Filolog( tadqiqotchi, pedagog) kvalifikatsiyasi berildi.