Oʻzbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi Toshkent viloyati Chirchiq davlat pedogogika instituti 2020-yil 30-iyuldagi bayyonnomasiga binoan Sabirova Charosxon Atamamatovnaga Pedagogika fanlari boʻyicha FALSAFA DOKTORI (PhD) darajasi berildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi Genetika va o'simliklar eksperimental biologiyasi instituti 2021-yil 31-iyuldagi 303/1 sonli bayonnomasiga binoan Doschanov Jalolbek Saparboyevichga biologiya fanlari bo'yicha FALSAFA DOKTORI ilmiy darajasi berildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi O’zR FA mintaqaviy bo’limi - Xorazm Ma’mun akademiyasi qoshidagi PhD.02/30.07.2022.B.149.01 raqamli ilmiy kengashning 2024-yil 27-iyundagi bayyonnomasiga binoan Axmedova Mohira Shavkatovnaga 03.00.06-Zoologiya ixtisosligidan Biologiya fanlari bo’yicha FALSAFA DOKTORI (PhD) darajasi berildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi Oʻzbekiston Milliy universiteti 2010-yil 25-fevraldagi bayyonnomasiga binoan Saidov Yuldosh Razzakovichga Fizika-matematika fanlari nomzodi darajasi berildi.
Buxoro muhandislik va texnologiya instituti huzuridagi ilmiy kengashning qaroriga asosan Oliy attestatsiya komissiyasining 2023-yil 29-avgustdagi bayonnomasiga binoan Ruzimov Anvar Shuxratovichga fizika-matematika fanlari bo'yicha FALSAFA DOKTORI (PhD) darajasi berildi.
Urganch davlat universiteti huzuridagi ilmiy kengashning qaroriga asosan Oliy attestatsiya komissiyasining 2024-yil 25-dekabrdagi bayonnomasiga binoan Matnazarov Murodbek Maxsudbekovichga filologiya fanlari bo'yicha falsafa doktori darajasi berildi.
O'zbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi Nukus davlat pedagogika instituti huzudirdagi ilmiy kengashning qaroriga asosan Yusupov Davronbek Firnafasovichga Pedagogika fanlari bo'yicha FALSAFA DOKTORI ilmiy darajasini berdi
Oʻzbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi Oʻzbekiston Paxtachilik ilmiy-tadqiqot instituti 2006-yil 26-yanvardagi bayyonnomasiga binoan Samandarov Ergash Iskandarovichga Qishloq xoʻjaligi FANLARI NOMZODI darajasi berildi.
O'zbekiston Respublikasi Oliy attestatsiya komissiyasi Samarqand davlat universiteti huzuridagi ilmiy kengashning qaroriga asosan Matnazarov Anvar Rustamovichga Fizika-matematika FANLARI NOMZODI ilmiy darajasi berildi.