Nizomiy nomli Toshkent davlat pedagogika instituti davlat imtihon komissiyasining 1990-yil qarori bilan Matkurbonova Muxabbat Shakirovnaga o'zbek tili va adabiyoti ixtisosligi bo'yicha IMTIYOZLI DIPLOM va o'zbek tili va adabiyoti oʻqituvchisi kvalifikatsiyasi berildi.
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2020-yil 30-iyundagi qaroriga binoan Sabirova Dilorom Davlatbayevnaga Lingvistika (ingliz tili) mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI va Filolog (tadqiqotchi, pedagog) kvalifikatsiyasi berildi
Urganch davlat universiteti Davlat attestatsiya komissiyasining 2021-yil 1-iyuldagi qaroriga binoan Xajiboyev Kishin Alisher o'g'liga Adabiyotshunoslik o'zbek adabiyoti mutaxassisligi bo'yicha MAGISTR DARAJASI va Adabiyotshunos (tadqiqotchi-pedagog) kvalifikatsiyasi berildi
F.Engels nomidagi Toshkent davlat chet tillar pedagogika instituti Davlat imtixon komissiyasining 1989-yil 30-iyun qarori bilan Matmuratova Zamira Tursunovnaga fransuz tili o'qituvchisi, milliy maktabda rus tili va adabiyoti o'qituvchisi kvalifikatsiyasi berildi